
Rura aluminiowa o średnicy 1 cala to pusty profil, wytwarzany metodą wytłaczania, o średnicy zewnętrznej 25.4 mm. Surowcem jest pręt aluminiowy, głównie z serii 6061 i 6063. Jest to lekka alternatywa dla ocynkowanych rur stalowych . Jej główne cechy to lekkość i naturalna odporność na rdzę.
Glory Steel to wiodący dostawca i producent rur aluminiowych o średnicy 1 cala. Oferuje różne gatunki rur do zastosowań konstrukcyjnych i hydraulicznych, obsługuje wszystkie rodzaje obróbki powierzchni oraz świadczy usługi cięcia, gięcia i spawania.
Specyfikacja
| Pozycja | Rura aluminiowa 1-calowa |
| Nominalna średnica zewnętrzna | 25.4 mm |
| WT | 1.5mm, 2.0mm, 2.5mm, 3.0mm |
| Długość | 1-12 metrów |
| Stopień | 6061-T6, 6063-T5 |
| Obróbka powierzchniowa | Oryginalne wykończenie połyskowe, anodowanie, malowanie proszkowe |
| Standardowe | ASTM B221, ASTM B429, EN 755 |
| Proces formowania | Wytłaczanie z matrycą rozdzielającą ma szwy, wytłaczanie perforowane nie ma szwów |
| MOQ | Ton 10 |


Przewaga rur aluminiowych o średnicy 1 cala
- Lekkość: Gęstość 2.70 g/cm³ to jedna trzecia gęstości stali (7.8 g/cm³). Dzięki temu zmniejsza się waga rur, co ułatwia ich transport.
- Naturalna odporność na korozję: Nie wymaga cynkowania ogniowego i jest naturalnie odporny na rdzę dzięki gęstej warstwie tlenku, która doskonale izoluje podłoże od medium.
- Wysoka obrabialność: Przy zachowaniu wytrzymałości, oferuje doskonałą obrabialność wtórną, umożliwiając łatwe cięcie i spawanie. W branży klimatyzacyjnej stosowanie aluminium zamiast miedzi pozwala ograniczyć koszty.
- Wzmocnienie przez obróbkę cieplną: Dzięki utwardzaniu w roztworze i starzeniu możliwe jest trwałe osiągnięcie wstępnie ustalonej wysokiej wytrzymałości.


Zastosowanie rur aluminiowych 1-calowych
- Ramy konstrukcyjne: ramy mobilnych wózków z jedzeniem, prefabrykowane ramy drzwi i okien, podpory mebli i panele półkowe.
- Transport płynów: Rury do nawadniania w rolnictwie, rury wentylacyjne i wydechowe oraz rury niskociśnieniowe do dostarczania wody.
- Inżynieria zewnętrzna: barierki nadbrzeżne, słupy kablowe, słupy do zagród dla zwierząt gospodarskich, wsporniki do osłon przeciwsłonecznych oraz ochrona krajobrazu.


1 cala rura aluminiowa gatunek materiału
- 6061-T6: Wysoka wytrzymałość. Stosowany głównie do rur konstrukcyjnych, oferując doskonałą nośność.
- 6063-T5: Wysoka precyzja. Charakteryzuje się bardzo gładką powierzchnią i precyzyjnymi tolerancjami, stosowany głównie w zastosowaniach dekoracyjnych i transportowych.
Znaczenie znaków:
- 6061, 6063: Gatunki stopów aluminium.
- T5 / T6: Stan obróbki cieplnej w trakcie produkcji.
- T: Poddane obróbce termicznej.
- T5: Po formowaniu ekstruzyjnym, hartowanie w chłodzeniu powietrznym + sztuczne starzenie.
- T6: Po formowaniu ekstruzyjnym, obróbka w roztworze, hartowanie w chłodzeniu wodnym + sztuczne starzenie.
Skład chemiczny
| Element | 6061-T6 | 6063-T5 |
| Krzem (Si) | 0.40-0.80 | 0.20-0.60 |
| Magnez (Mg) | 0.80-1.20 | 0.45-0.90 |
| Miedź (Cu) | 0.15-0.40 | ≤ 0.10 |
| Chrom (Cr) | 0.04-0.35 | ≤ 0.10 |
| Żelazo (Fe) | ≤ 0.70 | ≤ 0.35 |
| Aluminium (Al) | Bal. | Bal. |
Zawartość innych pierwiastków śladowych Mn, Zn i Ti wynosi ≤0.10% dla każdej pojedynczej osoby, ≤0.05% dla każdej zanieczyszczenia i ≤0.15% dla wszystkich zanieczyszczeń.
- Stal 6061 zawiera więcej miedzi i chromu niż stal 6063, a także ma wyższą zawartość magnezu i krzemu, co przekłada się na jej większą wytrzymałość.
- 6063 ma niższą zawartość żelaza, miedzi i chromu, dzięki czemu jest czystszy i lepiej nadaje się do formowania wytłaczanego i utleniania powierzchni.


Właściwości mechaniczne i fizyczne
| Parametry użytkowe | 6061-T6 | 6063-T5 |
| wytrzymałość na rozciąganie | ≥310 MPa | ≥160 MPa |
| Granica plastyczności | ≥276 MPa | ≥145 MPa |
| Wydłużenie | ≥% 10 | ≥% 12 |
| Twardość Brittona | ≥95HB | ≥70HB |
| Gęstość | 2.70 g/cm³ | 2.70 g/cm³ |
| Właściwości podstawowe | Wysoka wytrzymałość, odporność na odkształcenia i stabilna nośność | Doskonała wytrzymałość, wysoka precyzja, nadaje się do głębokiej obróbki |
Size i teoretyczna waga na metr
| Waga (cale) | OD (Mm) | ID(Mm) | kg / m |
| 0.035 " | 0.89 | 23.62 | 0.15 |
| 0.049 " | 1.24 | 22.92 | 0.21 |
| 0.065 " | 1.65 | 22.10 | 0.27 |
| 0.083 " | 2.11 | 21.18 | 0.34 |
| 0.109 " | 2.77 | 19.86 | 0.42 |
| 0.125 " | 3.18 | 19.04 | 0.48 |


Grubość ścianki i nośność
1. Obciążenie osiowe bezpieczeństwa słupa pionowego
| grubość ściany | 1 metrów wysokości | 1.5 metrów wysokości | 2 metrów wysokości |
| 0.89mm | 90 ~ 110 | 40 ~ 50 | 20 ~ 28 |
| 1.24mm | 130 ~ 155 | 62 ~ 75 | 32 ~ 42 |
| 1.65mm | 175 ~ 210 | 88 ~ 105 | 48 ~ 60 |
| 2.11mm | 230 ~ 270 | 120 ~ 140 | 68 ~ 82 |
| 2.77mm | 290 ~ 340 | 155 ~ 180 | 92 ~ 110 |
| 3.18mm | 330 ~ 390 | 180 ~ 210 | 110 ~ 130 |
Obciążenie osiowe bezpieczeństwa słupa pionowego (jednostka: kg, statyczne obciążenie odniesienia).
2. Nośność bezpieczna belek poziomych swobodnie podpartych
| WT | Rozpiętość 1 metry | Rozpiętość 1.5 metry | Rozpiętość 2 metry |
| 0.89mm | 18 ~ 22 | 8 ~ 11 | 5 ~ 7 |
| 1.24mm | 26 ~ 31 | 12 ~ 16 | 7 ~ 10 |
| 1.65mm | 35 ~ 40 | 17 ~ 21 | 11 ~ 14 |
| 2.11mm | 48 ~ 55 | 24 ~ 29 | 15 ~ 19 |
| 2.77mm | 62 ~ 70 | 32 ~ 38 | 20 ~ 25 |
| 3.18mm | 75 ~ 85 | 39 ~ 46 | 25 ~ 30 |
Nośność bezpieczna belki poziomej swobodnie podpartej (jednostka: kg, statyczne obciążenie odniesienia, obciążenie skupione w punkcie środkowym).
Uwaga: Dane dotyczące nośności odnoszą się do statycznych obciążeń referencyjnych w idealnych warunkach pracy i służą jedynie do wstępnego doboru. W przypadku formalnych konstrukcji inżynierskich należy przeprowadzić osobną weryfikację mechaniczną.


Proces produkcji
Główne metody produkcji obejmują wytłaczanie i ciągnienie na zimno.
Formowanie wytłaczane (główny nurt)
Wlewki aluminiowe są wytłaczane przez matrycę w jednym procesie. Rury bezszwowe są wytłaczane bezpośrednio, natomiast rury ze szwem są łączone w stanie stałym w matrycy poprzez kanał przepływowy.
Ciągnienie na zimno (następne precyzyjne walcowanie)
Ten kolejny etap obróbki jest niezbędny do produkcji precyzyjnych rur aluminiowych. Zmniejsza on tolerancje oraz poprawia wykończenie powierzchni i precyzję.


Dlaczego my?
- Bezpośrednio z fabryki: Nasza fabryka w Chinach produkuje i sprzedaje produkty bezpośrednio Tobie, co pozwala na ścisłą kontrolę surowców na każdym etapie i pozwala zaoszczędzić Ci koszty u źródła.
- Ścisła kontrola jakości: Testy obejmują skład chemiczny, wytrzymałość na rozciąganie, granicę plastyczności, wydłużenie, twardość, udarność i odporność na zginanie.
- Elastyczna personalizacja: Oferujemy pełną personalizację rozmiarów oraz usług obróbczych, takich jak spawanie i gięcie.
- Terminowa dostawa: Utrzymujemy duży zapas standardowych rozmiarów i szybko reagujemy na duże zamówienia, przedstawiając dokładną wycenę w ciągu 10 godzin od otrzymania zapytania!


Fabryka Glory Steel, zlokalizowana w Tianjin w Chinach, posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz CE, a jej roczna produkcja wynosi 100 000 ton. Specjalizuje się w produkcji rur aluminiowych o średnicy 1/2 cala, 1 1/2 cala, 2 1/2 cala, 2-calowych oraz innych rozmiarach i długościach. Dzięki naszym wysokiej jakości produktom i usługom eksportujemy do ponad 120 krajów.
Pon-Pt: 8:00 – 18:00 (GMT+8)



